HAKKIMIZDA

1.      Kurumsal

1.1   Tarihçe

Çapa Dekorasyon ticari hayatına 1968 yılında Kumbaracılar Yokuşunda? nda 70 m²? lik küçük bir atölyede başlamıştır. Kurucumuz Niyazi Şişman? ın mobilyacılık mazisi ise 1950 yılına dayanmaktadır. Yıllar boyu, Türkiye? nin o dönemki önde gelen marangoz ustalarından Mehmet Şişman? ın yanında  mesleğin inceliklerini öğrenen Niyazi Şişman, Türkiye? de dekorasyon anlayışının ve mesleğinin profesyonel öncülerinden biri olmuştur. Çapa Dekorasyon İkitelli? deki atölyesine taşınana kadar faaliyetlerini, Beyoğlu? nda kesintisiz sürdürmüştür. Bu dönemde şirket, tarihinde önemli yer tutan, gurur tablomuzu oluşturan, önemli kişiliklerle, önemli işlerin altına imzalar atılmıştır.

1995 yılında Çapa Dekorasyon halen faaliyetlerini sürdürdüğü İkitelli? deki 550 m²? lik atölyesine taşınmıştır. Bu taşınma Çapa Dekorasyon? un kendini baştan aşağı yenilemesinin de başlangıcı olarak tanımlanabilir. Yeni teknolojinin imkanlarından faydalanılarak, makine parkı tamamen yenilenmiştir. Bunun yanısıra aynı dönemde, yönetim, organizasyon ve iş akış sistemlerinde de yenilemenin başlatılmasıyla şirket kimliği pekiştirilmiştir. Profesyonelleşmenin ve yeniden yapılanmanın doğru gerçekleştirilebilmesi sayesinde, ülkemizin kötüleşen ekonomik şartlarına rağmen, Çapa Dekorasyon büyüme ivmesi kazanmış ve yükseliş devamlılık arz etmiştir.

2002 yılında MASKO Mobilyacılar Çarşısı? ndaki showroom? un açılışı gerçekleştirilmiştir. Bu showroom sayesinde şirketin kamuya açık yüzü, vitrini, yenilenmiştir. Showroom bir mağazadan çok bir ofis ve çok küçük bir kısmını da olsa, çalışmalarımızı sergileyebileceğimiz bir mekan olarak dizayn edilmiştir.

Bugün Çapa Dekorasyon son teknolojiyle donatılmış 550 m² üretim atölyesi, 180 m² cila atölyesi, ve Masko Mobilyacılar Çarşısı? ndaki showroom? u ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çapa Dekorasyon, yarım asra yaklaşan mazisiyle, dekorasyon ve mobilyada hizmetlerini ve ürünlerini, ilk günkü amatör ruh ve iş ahlakıyla sizlere sunmaya devam etmektedir.

1.2   Misyonumuz ? Vizyonumuz

ÇAPA DEKORASYON ailesi olarak misyonumuz; dört duvarı; bir ev, bir ofis, kısacası bir yaşam alanı haline getiren eşyaları ve dekorasyonu, sizlere, en yüksek kalite ile sunmak ve yaşam tarzınızı yansıtır mekanlar yaratmaktır.

ÇAPA DEKORASYON ailesi olarak vizyonumuz Türkiye sınırlarını aşan çalışma alanlarımızı daha da genişletmek, yurtdışı faaliyetlerimizi sürdürürken yurtiçinde de Türkiye? nin en büyük dekorasyon markası olmaktır.

1.3   Kalite Standartları

İlerleyen teknoloji sayesinde, günümüzde, fabrikasyon ürünlerin kalite bakımından birbirinden çok da farklı olduğunu iddia etmek oldukça zordur. Artık üretim teknolojileri her üretici için rahatlıkla ulaşılabilir yakınlıkta ve şartlarda sunulmaktadır. Eski dönemlerde olduğu gibi kalite ve teknoloji belli grupların tekelinde değildir. Ancak konu el işçiliği olduğu zaman, kalite, estetik ve işin önemsenecek tüm bileşenleri ustanın ellerindedir ve bu tip işlerde kalite belli kişilerin ve şirketlerin sahip olduğu bir ayrıcalıktır. Çapa Dekorasyon bu ayrıcalığa sahiptir ve hizmetinize sunmaktadır.

Dile getirdiğimiz ayrıcalığın hakkını verebilmek için Çapa Dekorasyon? da uygulanacak kalite standardize edilmiştir. Herhangi bir sebeple bu standardın altında üretim yapmak söz konusu değildir.

Mobilyalarımızın tamamı MDF üstü kaplamadır. Ürünlerimizde sunta, sunta-lam veya mdf-lam müşteriden özel bir talep gelmedikçe kesinlikle kullanılmaz. Sürgü sistemleri ve çekmece rayları Alman Blum firmasına aittir ve ömür boyu garantilidir. Tüm kulplar ithal ve paslanmazdır.

Koltuklarımızın iskeletleri komple gürgen masif olup bağlantılarda vida, çivi vs. Kesinlikle kullanılmaz. Kumaşlarımız ise piyasadaki en saygın kumaş şirketlerine ait olup, piyasanın kendi gruplarında en kaliteli kumaşlarıdır.